• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce znamená, že muž není schopen dosáhnout a ani udržet svou erekci, aby tak dosáhl uspokojení během sexuálního styku. Takový stav musí být přetrvávající a trvat minimálně půl roku. Tento problém ovlivňuje nejen fyzické, ale i psychické zdraví, přičemž má nepříznivý vliv na kvalitu sexuálního života nejen muže, ale i jeho partnerky.

Každého muže může postihnout krátkodobá erektilní dysfunkce, což se může stát například v případě, že muže něco trápí, případně je rozrušený nebo jen zkonzumoval více alkoholu. Tento typ erektilní dysfunkce je běžným.

Erektilní dysfunkce není nemoc, je to problém, respektive selhání nebo porucha ztopoření penisu. Na celém světě je tímto problémem postižených okolo 150 – 300 milionů mužů, což je zhruba 5-20%. Na Slovensku trpí erektilní dysfunkcí přibližně 500 000 mužů, u sousedů, v České republice trpí tímto problémem téměř každý druhý muž, převážně ve věku v rozmezí od 35 let až do 65 let. Údaje jsou přibližné, protože ne každý lékař pacienta zeptá na poruchy erekce a jednak ne každý pacient přizná tento problém.

Příznaky a projevy erektilní disfunkce

Pokud si myslíte, že jediným příznakem nebo projevem erektilní disfunkce je to, že se penis neztopoří, pak vás vyvedeme z omylu, protože příznaky a projevy jsou ve více procesech při ztopoření a rovněž při erekci. Rovněž existují projevy, které nejsou přímé, ale souvisejí s poruchou ztopoření penisu.

Pokud muž není schopen ani dosáhnout erekce a tento stav přetrvává déle než 3 – 6 měsíců, v takovém případě se jedná o jasnou a nejsložitější erektilní dysfunkci. Nyní se však podívejme na nejběžnější příznaky a projevy erektilní disfunkce:

 • Není možné dosáhnout celkové ztopoření
 • Od začátku slabá erekce, která není udržitelná
 • Zpoždění začátku erekce nebo problém s úplným začátkem erekce
 • Delší nástup, pokud dojde k erekci a k ​​ztopoření penisu
 • Opětovné skleslé ztopořeného penisu i při opakující se stimulaci

Příčiny a faktory erektilní dysfunkce

Příčiny erektilní dysfunkce mají dva původy. Zhruba 80% je původ organický (anatomické, vaskulogénne, neurogenně, endokrinní ..) a zbývajících 20% je psychického původu (psychogenní erektilní dysfunkce), přičemž psychické problémy tento problém mnohem více zhoršují.

První, organická erektilní dysfunkce může nastat jako nežádoucí nebo vedlejší účinek užívání některých druhů léků. Rovněž může vzniknout i tehdy, má-li muž poškozené cévy nebo nervy zásobující penis, přičemž důsledkem jsou nemoc, úraz nebo operace, případně pokud je narušena hormonální rovnováha těla.

Psychogenní erektilní dysfunkce je nejčastěji způsobena strachem či obavami, například ze selhání, že muž při sexuálním styku účinně neuspokojí svou partnerku. Také je způsobena stresem, strachem obecně, zklamáním i rozčilením.

Faktory, které jsou spouštěči erektilní dysfunkce jsou spjaty s kardiovaskulárními chorobami, čili obzvlášť buďte obezřetní, pokud například nemáte dostatek pohybu, trpíte obezitou, holdujete kouření, máte diabetes či roztroušenou sklerózu, máte vysoký krevní tlak, aterosklerózu, neurologické či kardiovaskulární onemocnění a podobně.

Tak, jako v mnoha jiných případech, i v případě erektilní disfunkce je tento problém spjat nejen s fyzickým zdravím, ale is psychickým stavem muže. Velmi důležité je dbát na zdravý životní styl, vyřaďte smažená a mastná jídla ze svého jídelníčku, dopřejte si dostatek spánku, věnujte se nějaké pohybové aktivitě, důležité je hýbat se. A v neposlední řadě si neberte na ramena více práce, jak byste unesli, doporučuje se odpočívat a ne mnoho pracovat. Neběhejte a zpomalte, protože velkým nepřítelem je zejména stres.

Jak je možné diagnostikovat erektilní dysfunkci?

Většina mužů, kteří mají problém s erektilní dosfunkciou tento problém neřeší. Jenže je důležité si uvědomit, že muži se nepodaří dosáhnout erekce jen tím, že chce. Hlavní roli v tom hraje kombinace nervových impulsů, pokynů v mozku, hladina hormonů, svalové reakce a také dostatečný přítok krve. Ztopořený penis je tedy výsledkem povelu z mozku, které rozšíří přívodní tepny, pak se krev postará o naplnění dvou topořivých těles, které se nacházejí v těle penisu. Když se tyto tělesa naplní, následné ztvrdnou a tím se jejich obal napne, čili se ztopoří penis. Právě proto, má-li muž jakékoliv podezření na erektilní dysfunkci, třeba tento problém řešit.

Pro diagnostikování erektilní dysfunkce je nutné navštívit lékaře odborníka, který se tímto problémem zabývá. Takovým odborníkem je androlog. Ten, aby zjistil příčinu a nasadil správnou léčbu vás musí nejprve vyšetřit. Nejprve položí otázky, díky kterým zjistí, jak došlo k zmiňované poruše a následně přijdou na řadu vyšetření a testy. Jsou jimi:

 • Dotazníkový průzkum o zdravotním stavu – odborník se ptá na otázky související s erekcí, například jaké jsou její projevy, jak často se opakuje, taktéž se zeptá i na životosprávu ohledně stravy, kouření a alkoholu
 • Fyzikální vyšetření – ty jsou důležité, pro diagnostiku urogenitálního, endokrinního a neurologického systému. Patří sem vyšetření jako například krevní tlak, zrakové a hmatové vyšetření penisu, při mužích starších 40 let se provádí i vyšetření prostaty a jiné
 • Laboratorní vyšetření – sem patří nejzákladnější vyšetření krve a moči, dále je to vyšetření hormonální hladiny, také důležitým vyšetřením je zjištění glykémie, lipidů ..
 • Další speciální diagnostické testy – sem patří neurologické a psychiatrické vyšetření, ale i vyšetření nočních erekcí, USG vyšetření či vaskulární testy

Díky zjištěním z dotazníku a všech vyšetření dokáže odborník zjistit, jaká je příčina problému a následně umí problém s erekcí adekvátně a efektivně řešit. Může mít původ fyzický, psychický, případně kombinaci obou.

Léčba erektilní dysfunkce

Léčba erektilní dysfunkce je stanovena na základě příčiny jejího vzniku a postupy pro vyřešení tohoto problému jsou různé. Může se jednat o léčbu prostřednictvím výživových doplňků, léků na předpis, přes injekce, ale také je možné ji liečiťprostredníctvom úpravy životosprávy. Tou poslední volbou je chirurgická léčba. Nyní si řekneme, co všechno obnáší každá jedna z možností:

 • Výživové doplňky na podporu erekce – takové výživové doplňky mají čistě přírodní složení. Obsahují Kotvičník zemní (Tribulus terestris), Ženšen, Macu peruánskou, Saw Palmetto. Všechny tyto přírodní byliny mají pozitivní účinky nejen na erekci, ale i na potenci, libido či sexuální aktivitu. Velkou výhodou je, že nejsou vázány na lékařský předpis. Na trhu existuje několik druhů těchto doplňků, například Zerex extralong. eJoy, Eraxan, Vimax, Clavin, ale i mnoho jiných.
 • Léky na lékařský předpis – na základě stanovení příčiny může odborník předepsat léky či tabletky, které pomohou uvolnit cévy, ale také zvýší průtok krve v penisu. Nejčastěji se předepisují tabletky s obsahem PDE5 inhibitorů – látky sildenafil, vardenafil a tadalafil. Tabletky s obsahem těchto látek předepisuje výlučně lékař, protože jen ten umí správně určit, zda vám takové tabletky neuškodí (důvodem je, že není možné užívat při některých druzích chorob)
 • Léčba prostřednictvím injekcí do penisu – komu nejsou pochuti výživové doplňky a ani léky, pro toho je možné využít léčbu prostřednictvím injekcí. Ty se aplikují do penisu, konkrétně do kavernózních těles, které se v něm nacházejí
 • Zlepšení životosprávy a celkového životního stylu – tento způsob léčby zahrnuje především vyřazení nezdravých a mastných pokrmů z jídelníčku, také sem patří vyloučení, případně alespoň omezení kouření a alkoholu. Doporučuje se vyhýbat se stresu, třeba si dopřát odpočinek a dostatečně dlouhý spánek
 • Chirurgická léčba – tento způsob léčby je nutný jen v ojedinělých případech a je posledním možným řešením. Pokud nepomohou výše zmíněné způsoby léčby, v takovém případě muž podstoupí operaci na cévách penisu nebo druhou možností je implantace vyztužujících protéz (speciálně penilní protézy)

Na závěr je důležité zmínit, že se nesmíte bát čelit svému problému. Je úplně jedno jestli jste mladí či starší. Faktem je, že erektilní dysfunkce je problémem, který je nutné řešit a to bez ohledu na věk. Tento problém ovlivňuje nejen kvalitu sexuálního života, ale i kvalitu života samotného. Proto se nestyďte a neváhejte při jakýchkoli příznacích vyhledat odbornou pomoc lékaře.

 

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

dobrý den ano mám problémy s erekcí podle lékaře urologa je vše ok ale vím že to není v pořádku potřeboval bych odborné vyšetření nedá se vše popsat chci to řešit je my 44 ,5 menželka my řekla že nemá chut na nic na sex na mazlení objímání prostě na nic u psychologa sem byl taky moc my to pomohlo ranní erekce ok ale sex máme jen večer a tym je problém nevím kam se obrátit moč i krev je v pořádku mám jen jednu ledvinu problém trvá neco přes půl roku po nemoci nachlazení nad varlat a toho kolem děkuji raději hovořím TED přímo s odborníkem předtím sem se styděl tabletky taky nepomáhají skusil sem kde co a nic ojediněle p.buček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě