• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Impotence

Impotence

Je všeobecně známo, že chlapi, ale stejně i ženy se neradi svěřují o svých intimních problémech, protože se buď stydí nebo mají strach. Téměř každý chlap, který má problém se svým přirozením, ne vždy ihned tento problém i řeší. A to je velká chyba.

Impotence je velmi citlivá téma a zároveň je to problém, který je třeba neprodleně řešit. Ptáte se proč? Důvodem je, že tento problém má velký vliv nejen na zdravotní stav muže, ale i na kvalitu sexuálního života, jakož i života samotného.

Co je impotence

Impotence je vlastně neschopnost muže provést soulož a ​​tím pádem není muž schopen mít své potomky. Za impotencí se skrývá několik problémů, například erektilní dysfunkce, která způsobí problém s dosažením erekce.

Rozlišujeme dva druhy impotence – existuje buď orgánová nebo psychická, přičemž první, tedy orgánová se vyskytuje častěji než psychická. Orgánová impotence je zapříčiněna poruchou speciálního svalstva, které při erekci zadržuje krev v penisu.

Statistiky říkají, že na Slovensku trpí impotencí zhruba půl milionu mužů, ale jen velmi malá část z nich svůj problém skutečně řeší.

Téměř každý muž se za svůj život setká alespoň jednou se selháním svého penisu, a tím pádem není schopen ani samotné soulože. Pokud se tento problém vyskytne jen občasně, je to normální a nemusíte se ihned obávat nejhoršího. Může to být jen momentální stav neschopnosti soulože, který může být vyvolán nejistotou, strachem či nějakou traumatem.

A kdy je tedy impotence přetrvávající a třeba ji řešit? Je to v případě, že muž není schopen pohlavního styku, a to z důvodu, že se mu penis neztopoří a nemůže tak dosáhnout ani ejakulaci. Pokud jsou tedy tyto problémy s neschopností soulože přetrvávající, a trvají nejméně půl roku, v takovém případě mluvíme o impotenci.

Jaké příznaky a projevy provázejí impotenci?

Příznaky a projevy impotence je nutné si všímat při pohlavním styku. Důležité je, že by měly být přítomny delší dobu. Pokud však muž například pil alkohol a stává se mu pouze během stavu opilosti, že se mu v dané chvíli penis neztopoří, v takovém případě se jedná pouze o krátkodobou impotenci a nemusíte se obávat většího problému.

Pokud jsou následující problémy častěji a přetrvávají delší dobu, je možné, že muž trpí impotencí. Mohou být nimi například:

 • pomalé ztopoření penisu
 • ztopoření penisu není celkové (pokud je, trvá jen velmi krátce)
 • neschopnost erekce
 • neschopnost setrvat v erekci
 • nástup erekce trvá velmi dlouho
 • i když se penis ztopoří, zanedlouho ochabne, čímž není možné provést samotný pohlavní styk (ani při opakované stimulaci)
 • problémy se samotnou ejakulací (neschopnost muže zplodit potomky)

Faktory a příčiny, které mohou způsobit impotenci

Mnoho lidí si myslí, že impotence se týká převážně starších mužů. Je pravdou, že nejvíce ohroženi jsou muži nad 50 let, kteří kouří, pijí alkohol a jsou vystaveni stresu. Nicméně realitou je, že s impotencí se setkávají nejen starší muži, ale i mladší. Proto není možné tuto neschopnost připisovat jen věku muže. Může ji způsobit řadu různých faktorů a příčin. Nejčastěji se však jedná o tyto:

 • Onemocnění – nejčastější příčinou impotence jsou onemocnění, které souvisí s pohlavní soustavou. Může se jednat o nemoci srdce, cévní onemocnění (Arteriální insufficiencia), ale také o diabetes neboli cukrovku. Dalšími onemocněními, kterou mohou napomoci impotenci jsou vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, zánět a rakovina prostaty, hormonální onemocnění a mnohé jiné.
 • Životní styl – pokud muž holduje nezdravému životnímu stylu, jako například kouření, nadměrné pití alkoholu, užívání drog, nezdravé stravování nebo nedostatek spánku, tehdy je větší pravděpodobnost vzniku impotence. To znamená, že muž nebude schopen dosáhnout erekce a tím pádem ani nebude schopen počít potomky. Proto je velmi důležité se zaměřit na zdravější životní styl.
 • Psychické faktory – nejčastěji mohou způsobit problémy s impotencí zejména neustálý stres, deprese, hádky či dokonce partnerské a pracovní problémy. Někdy je však možné tyto příčiny vyřešit i doma, ale někdy je nutné vyhledat odbornou pomoc.
 • Užívání některých léků – muž, který užívá některé druhy léků na předpis, může mít zhoršenou erekci nebo erekce nemusí být vůbec přítomna, což může být způsobeno vedlejšími účinky léků. Jedná se například o léky, které jsou určeny ke snížení vysokého krevního tlaku, léky ovlivňující hormonální rovnováhu, také léky vhodné pro zvětšenou prostatu, ale i léky, které tlumí či odbourávají bolest
 • Operace a úrazy – jedná se o úrazy nebo operace penisu, které mohou způsobit nejen dočasnou, ale i dlouhodobou impotenci. Impotence může být způsobena i úrazem pánve. Pravdou však je, že všechny takové příčiny jsou neovlivnitelné.
 • Vrozené či dědičné poruchy – muž si nevybere, s čím se narodí. Ať už se jedná o tělo jako velikost a tvar penisu, nebo o různé poruchy a problémy s plodností. Všechny zmiňované příčiny mohou být dědičné a nelze

 

Diagnostika impotence

Příznaky a projevy způsobující impotenci, které jsme si zmínili výše, ví muž jasně zpozorovat i sám. Pokud tedy některé z příznaků a projevů nejsou jen občasné, ale přetrvávají, je dobré navštívit odborného lékaře a podstoupit diagnostiku, díky které následně bude vědět kompetentní lékař potvrdit nebo vyloučit impotenci.

Diagnostika impotence probíhá následovně:

 • Zjišťování problému – anamnéza – probíhá rozhovor lékaře s pacientem, na jehož základě se zjišťují podrobné informace o zdravotním stavu. Prvotním krokem musí být zjišťování probíhajících příznaků a projevů, které jsou spjaty s impotencí.
 • Fyziologické vyšetření – základem tohoto typu vyšetření je zjišťování stavu vnějších pohlavních orgánů a stav prostaty
 • Laboratorní vyšetření – mezi tato vyšetření patří například vyšetření pro zjištění plodnosti (spermiogram) nebo vyšetření pro zjištění hormonální hladiny. Patří sem i základní vyšetření hladiny cukru v krvi, krevní obraz a mnohé jiné
 • Speciální testy – jedná se o testy, které potvrdí nebo vyvrátí impotenci

Jak léčit impotenci?

V dnešní době je možné vyléčit impotenci nebo dopomoci ke zlepšení téměř v každém případě. Základem je výše zmiňovaná správná diagnostika. Po diagnostikování impotence, ví lékař na základě zjištěné příčiny stanovit léčbu. Odborné léčení impotence je možné následujícími způsoby:

 • Léky k navození erekce – lékař předepíše léky na problém s erekcí, například nejznámější Viagru, Levitru a jiné. Nevýhodou léčby takovými léčivy jsou jejich vedlejší účinky a možné kontraindikace s jinými léky (nebo chorobami)
 • Léčba injekcemi do penisu – muži se přímo do penisu zavádí látka, která rozšíří tepny a tím se do penisu dostane i více krve
 • Penisová implantáty – implantáty se zavádějí do penisu a umožní muži mít kontrolu nad svou erekcí. Jednoduše lze nafouknutím implantátu v penisu navodit ai ukončit erekci
 • Léčba testosteronem – tato léčba je vhodná pro muže, kteří mají nízkou hladinu testosteronu

Kromě zmíněné odborné léčby ještě existují i ​​další možnosti léčby, které vám pomohou vyřešit problém s impotencí. A skvělou zprávou je, že nejsou vůbec bolestivé a ani náročné. Jsou to následující možnosti léčby, které zvládne každý muž, jen musí chtít:

 • Presedlanie na zdravý životní styl – možná jednoduché, ale pro někoho velmi těžké. Avšak každý dokáže změnit svůj životní styl, jen musí chtít. Základem je zdravá strava, konzumace většího množství ovoce a zeleniny. Není to jen o stravě, ale k zdravému životnímu stylu nepochybně patří i nějaký ten pohyb, zejména dostatek spánku – minimálně 8 hodin, omezení stresu. Rovněž se doporučuje nejlépe skoncovat, případně alespoň omezit kouření a pití alkoholu.
 • Výživové doplňky a tabletky, které koupíte bez lékařského předpisu – jedná se o tabletky a výživové doplňky, které jsou nápomocné při podpoře plodnosti, erekce či libida. Mají 100% přírodní složení, čili se nemusíte obávat žádných vedlejších účinků, pouze pokud pozitivních. Jednoduše vše na přírodní bázi za pomoci léčivých bylin, které při dlouhodobém užívání přinesou požadované výsledky. Například ověřeným a velmi oblíbeným výživovým doplňkem je eJoy, který je k dispozici za dostupné ceny.
 • Komunikace je velmi důležitá – pokud máte nějaký problém, nezůstaňte tiše s myšlenkou, nicméně se na to zapomene nebo se to samé vyřeší. Problémy se samy neřeší, ale je nutné je řešit. A proto je nezbytná komunikace, která je díky psychické podpoře velmi prospěšná nejen pro sexuální život, ale i život samotný. Takže nezapomínejte na komunikaci se svou partnerkou.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě