• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jak na zadržení ejakulace, pokud přichází příliš brzy? Zkuste těchto 7 tipů a preventivních opatření

spermie

Ejakulace je přirozenou součástí mužského orgasmu a doprovází dosažení sexuálního vyvrcholení každého zdravého muže. Jsou případy, kdy k ní přijde příliš brzy, nejčastěji například v případě dlouhé abstinence či nadměrného vzrušení. Pokud se však takový stav opakuje častěji a pravidelně, třeba ho začít řešit.

Co je ejakulace a kdy by měla nastat

Pod pojmem ejakulace se myslí výron semene z penisu a to na základě sexuální stimulace a dráždění. Jde o výsledek vzrušení, kdy přijde k překročení prahu citlivosti, následkem čehož se spustí reakce nervového systému, který aktivuje svalstvo v genitální oblasti.

Výsledkem je vymrštění ejakulátu obsahujícího svalovými kontrakcemi a to přes močovou trubici až do jejího ústí na žaludu. Jde o mechanismus, který je přirozenou součástí mužského orgasmu a jeho nejdůležitější význam spočívá v zachování funkce plodnosti, díky čemuž mohou mužské spermie v ejakulátu oplodnit ženské vajíčka.

Co se týče ejakulace, třeba o ní vědět toto:

  • u průměrného muže nastává ejakulace ne dříve než po 5 až 6 minutách, někdy však může být tento čas individuálně i mnohem delší
  • příliš časná ejakulace pod tento časový limit může být jednorázově běžnou reakcí například na výše libido či nedostatek sexu
  • pokud se stav opakuje, může se jednat i o projev nějakého zánětu předkožky či žaludu, případně dočasně zvýšené citlivosti na vzrušení
  • jako předčasná ejakulace je definováno ejakulovaných do 1 až 2 minut od začátku sexuální stimulace a jde již o projev vážnější poruchy

Jak zadržet příliš časnou nebo předčasnou ejakulaci

Pojďme se nyní podívat konkrétně na některé tipy, triky a ověřené rady, které mohou pomoci tak k okamžitému zastavení a zadržení ejakulace, jakož i dlouhodobě a v rámci prevence. Využít je mohou všichni muži bez ohledu na věk.

Chcete-li zadržet brzkou ejakulace, zkuste toto:

Okamžitá stopka: Pokud potřebujete časnou ejakulaci zadržet a zastavit okamžitě, můžete využít i techniku ​​tzv. okamžité stopky. Na poprvé se to sice nemusí podařit, ale cvičení dělá mistra. Když už budete cítit, že se blíží vrchol, palcem a ukazováčkem stlačte žalud v místě uzdičky a na horní straně současně.

Speciální kondomy: Pro ty muže, co používají prezervativy, existuje i speciální kategorie kondomů napuštěných znecitlivujúcimi látkami, nejčastěji se využívá benzokain. Tato látka způsobí snížení citlivosti penisu na tření nebo obecně dráždění a tak oddálí pocity vzrušení směřujícího k vyvrcholení.

Znecitlivující gely: Velmi obdobně fungují také některé přípravky s podobným mechanismem účinku či obsahovými látkami, například znecitlivující gely, krémy a podobně. Tyto však mají dvě nevýhody a to jednak riziko zhoršení kvality erekce a riziko přenesení látek i do pochvy u partnerky.

Dlouhodobé cvičení: Obecně platí, že dlouhodobý trénink s různými cvičeními přináší nejlepší a nejúčinnější účinky. Pro zlepšení kontroly ejakulace se doporučují mužem Kegelovy cviky na posílení svalstva pánevního dna a technika Masters-Johnson, která připomíná tzv. okamžitou stopku a cvičí se při masturbaci.

Změna sexuální polohy: Pokud jde o sexuální polohu, její výběr má také určitý účinek na míru a rychlost vzrušení a dosažení vyvrcholení. Obecně platí, že na oddálení příliš rychlé ejakulace je nejlepší misionářská poloha nebo poloha vestoje naopak polohy zezadu a na koníka jsou z tohoto pohledu nejvíce rizikové.

Změna dýchání: Sexuální vzrušení a postupné zvyšování napětí s sebou přirozeně přináší i rychlejší a více mělké dýchání, kdy člověk doslova lapá po dechu a výdechy zda nádechy jsou velmi krátké. Zkuste však dýchání více kontrolovat, snažte se dýchat pomaleji a hlouběji, může to snížit napětí.

Přestávka: V kombinaci s výše uvedenými technikami a možnostmi můžete vyzkoušet i snadný způsob dělání přestávek během sexu. Když už budete cítit, že se blíží vyvrcholení, jednoduše přestaňte se stimulací penisu. Můžete se začít více věnovat partnerce, například orálním způsobem či prsty.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě