• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jaké je složení ejakulátu, jak ho víte ovlivnit a jakým způsobem zlepšit ejakulace

spermie

Ejakulát, nazývaný někdy laicky i semeno, je produktem mužských pohlavních žláz, který se dostává ven z těla prostřednictvím penisu a to při procesu ejakulace. Většina mužů neřeší jeho vlastnosti a nezabývá se jeho složením, ale to je důležité především z pohledu plodnosti. Pokud ženy něco řeší, tak jde hlavně o chuť semene.

Ejakulát, jeho složení a zastoupení spermií

Lidský ejakulát je tekutina s konzistencí gelu, která má obvykle mléčně sklovité zabarvení a vyšší viskozitu. Součástí ejakulátu jsou i spermie, mužské pohlavní buňky schopné oplodnit vajíčko, ale z hlediska objemu jsou zastoupeny jen menšinově.

Z celkového obsahu však tvoří nanejvýš 5% naopak nejvíce je v semeni zastoupena plazma semenných váčků a to tvoří až dvě třetiny objemu. Zbylou jednu třetinu tvoří prostatický sekret a složky tvořené jinými žlázami v rámci pohlavní soustavy. Pokud jde o absolutní čísla, u zdravého muže může být v 1 ml ejakulátu od 40 do 120 milionů spermií.

Co se týče jiných vlastností a složení ejakulátu, tak:

  • z chemického hlediska třeba vědět, že ejakulát má zásaditý charakter, což znamená, že má pH kolem 7,2 a 7,8, tato vlastnost je stálá bez ohledu na vlivy
  • podobné je to i s obsahem minerálů a stopových prvků, nejvíce jsou zde zastoupeny zinek, vápník, hořčík, sodík, fosfor, dusík, draslík a chlor
  • pokud jde o vitamíny, semeno je bohaté hlavně na vitamin C, od čehož je odvozeno i tvrzení, že je zdravé, nachází se zde i vitamín B12, ale je ho méně
  • v semeni lze nalézt také poměrně hodně kyselin, například citrónovou, močovou a mléčnou, cholesterol a je zde až 400 druhů různých bílkovin

Co ovlivňuje hustotu, chuť a další vlastnosti ejakulátu

Na několik vlastnosti semene, ať už jde o konzistenci, chuť, množství nebo aroma, víte ovlivňuje i prostřednictvím opatření ve stravování, životním stylu nebo ovlivněním některých externích faktorů. Výsledky se dostaví o pár dní.

Následující oblasti víte ovlivnit poměrně rychle:

Alkohol a cigarety: Velmi negativním faktorem, který ovlivňuje kvalitu a vlastnosti ejakulátu, jsou alkohol a cigarety. Nejen, že omezují pohyblivost spermií, ale dělají semeno velmi hořkým. Mnoho alkoholu také snižuje jeho množství.

Pitný režim: Naopak zvýšení množství ejakulátu, snížení jeho hustoty a zlepšení chuti je možné dosáhnout pomocí pitného režimu. Omezit třeba kávu naopak co nejvíce pijte čistou vodu, případně zkuste vodu s nakrájenou okurkou či melounem.

Stravování a jídelníček: Z potravin je třeba se vyvarovat křenu, rýži, červenému masu, citrusovým plodům a kořeněným jídlům. Naopak, konzumujte více melounů, ananasů, banánů, kiwi, celeru, ořechů a semen, zvýšíte tím i plodnost.

Pohyb a sportování: Pozitivním faktorem, který přispívá ke zlepšení plodnosti, potence a má vliv i na objem ejakulátu, je pohyb. Čím více a pravidelnější fyzické aktivity budete mít, tím lépe. Ideální intenzivní aktivity, zvyšují počet spermií.

Jak zlepšit ejakulaci a její průběh

Kromě konzistence, chuti a jiných vlastností semene je možné několika jednoduchými opatřeními ovlivnit i průběh ejakulace. V této oblasti mají muži problém hlavně s předčasnou nebo příliš rychlou ejakulací, obvykle do 1 minuty.

Zde jsou 4 možnosti, kterými víte oddálit rychlou ejakulace:

Jelqing: Zajímavou možností speciálních cviků je i jelqing. Principem této techniky je trénink, kdy v polostoporenom stavu masturbujete a vždy, když cítíte, že se blíží vrchol, tak stisknete penis na žaludu a tím okamžitě zastavíte vzrušení.

Pravidelný a každodenní sex: Vzhledem k tomu, že za rychlou ejakulací může být i nahromaděná sexuální energie a zvýšené libido, právě častější pohlavní styk může pomoci v uvolnění napětí. Ideální, pokud to bude na každodenní bázi.

Kegelovy cviky: Pokud chcete prodloužit erekci a oddálit ejakulaci, měli byste co nejvíce procvičovat Kegelovy cviky. Ty spočívají v jednoduchém stahování a uvolňování svalstva pánevního dna, které ovládá i zadržování močení.

Podpůrné prostředky: Jednou z možností, jak prodloužit dobu sexuálního styku a oddálit ejakulaci, jsou podpůrné prostředky, například i značka eJoy® a její produkt eJoy® LONG. Ten na to využívá bylinné extrakty spolu s dalšími přírodními látkami.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě