• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Které mužské hormony jsou důležité pro sexuální život, jaké mají účinky a jak na ně působit

testosteron

Fungování pohlavní soustavy, ale i několik její funkce důležité pro sexuální život, řídí v mužském organismu pohlavní hormony. Některé působí přímo na jednotlivé funkce nebo stav reprodukčního systému, jiné mají nepřímé účinky a například ovlivňují tvorbu a hladinu těch prvních. Které to jsou a jak ovlivnit jejich hladinu?

Mužské pohlavní hormony, jejich účinky a význam

Androgeny, jak se také mužské pohlavní hormony označují, jsou důležité pro správný vývin pohlavní soustavy, ale i pro celkový růst a vývoj organismu a to prakticky už od narození. Určují totiž například i vývoj pohlavních orgánů a mužské pohlavní znaky.

Kromě toho, že ovlivňují plodnost, erekci či potenci, mají pohlavní hormony u mužů vliv i na růst a kvalitu kostí, na paměť a psychickou vitalitu, na sílu svalstva, na ukládání tuku v břiše a také na krvetvorbu. Během puberty je jejich hladina nejvyšší, postupně od 30. roku života se však začíná snižovat a ustane v období zvaném andropauza.

Mezi hormony, které ovlivňují pohlavní život, patří:

  • testosteron, který je nejdůležitější a ovlivňuje tvorbu spermií, libido, mužské pohlavní znaky a nepřímo také kvalitu erekce
  • folikulostimulační FSH hormon, který podporuje růst varlat u dětí, tvorbu spermií a pohlavní vývoj chlapců v období puberty
  • luteinizační LH hormon, který ovlivňuje také na spermie a jejich tvorbu, zároveň podporuje přirozenou stimulaci a hladinu testosteronu
  • steroidní hormony, které mají nepřímý vliv na sexuální život, například tím, že zvyšují fyzickou sílu nebo zlepšují krevní oběh

Jak zvýšit hladinu testosteronu u mužů

Vzhledem k tomu, že nejpřímější úlohu a největší význam z pohledu mužského sexuálního zdraví a života má hormon testosteron, právě na ten je třeba se zaměřit. Jeho správná hladina ovlivňuje tak libido, tak erekci, plodnost a celkově potenci.

Toto jsou možnosti, jak přirozeně a účinně testosteron zvýšit:

Pohyb: Možná se vám to bude zdát nepravděpodobné, ale je pravda, že dostatek pohybu má velký vliv na tvorbu a hladinu testosteronu. V tomto případě však musí jít o pohyb, který vyžaduje více energie a je intenzivnější. Ideální je kombinace běhů se sprinty, kardio cvičení ve fitku a kruhového tréninku.

Vitamíny a minerály: Na zvýšení hladiny testosteronu a jeho přirozenou tvorbu v těle mají vliv i některé minerály nebo vitamíny. Jde především o hořčík, zinek, železo a selen, které podporují například i libido a spermiogenezi, z vitamínů zas o vitamin C, vitamin D, vitamin H a vitamin B6.

Zdravé tuky: Zdravé omega mastné kyseliny, zejména omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, mají také pozitivní vliv na stimulaci testosteronu v těle. Na rozdíl od těch nezdravých, většinou z červeného masa, jsou pozitivní i pro cholesterol. Zaměřte se proto v jídelníčku na ryby, ořechy, semena a rostlinné tuky.

Ovoce a zeleniny: Velmi pozitivní vliv na zvýšení testosteronu mají i některé druhy ovoce nebo zeleniny. Jde hlavně o brokolici, česnek, špenát a avokádo. Tyto druhy podporují nejen testosteron, ale samy o sobě patří mezi afrodisiaka, které zvyšují sexuální výkonnost, libido, erekci a celkově potenci.

Bylinky: Skvělým stimulantem testosteronu jsou také některé druhy bylinek, které lze použít například k přípravě čajů. Mezi ty nejlepší patří saw palmetto, tribulus terrestris a maca. I v tomto případě jde v mnoha případech o výborné přírodní afrodisiaka zlepšující fungování pohlavních funkcí.

Studená sprcha: Prostředkem ke zvýšení sexuální vitality a na podporu prokrvení genitálií je studená voda. Málokdo však tuší, že studená voda má pozitivní vliv i na testosteron, hlavně proto, že ten se tvoří ve varlatech a snížení jejich teploty pozitivně ovlivňuje stimulaci jeho tvorby.

Pozor na negativní faktory: Nejen podpora pozitivních faktorů, ale i omezení těch negativních může zvýšit hladinu testosteronu v těle. Omezit proto třeba alkohol, zejména pivo s obsahem fytoestrogenů, konzumaci sójových produktů a velký pozor si třeba dát na lněné semínka i mátu a čaje z ní.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě