• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Otěhotnění při pohlavním styku bez ejakulace je možné, nepodceňujte antikoncepci

Otěhotnění bez ejakulace je téma, které se nevěnuje dostatečně velká pozornost a to je chyba. Většina mužů si totiž myslí, že v případě, pokud nebudou ejakulovat do své partnerky, nemusí se obávat nechráněného pohlavního styku. Ačkoliv teoretická šance na otěhotnění i bez výstřiku semene do pochvy je malá, netřeba ji v žádném případě podcenit.

Jak probíhá otěhotnění

Otěhotnění je proces, který má posloupnost více událostí a závisí také na několika faktorech. Technicky a z biologického hlediska jde o splynutí mužské a ženské pohlavní buňky neboli spermie a vajíčka, přičemž k tomu splynutí dochází v děloze.

Aby k tomu došlo, je třeba, aby se uvolnilo vajíčko z vaječníku, přes vejcovody se dostalo až do dělohy a aby došlo k jeho oplodnění spermiemi z ejakulátu. Spermie se však mohou vyskytovat nejen v něm, ale iv tzv. predejakulačnej tekutině, která má podobu několika kapek uvolněných z penisu na začátku erekce, téměř hned po jejím vzniku.

Mezi další faktory, které mají na otěhotnění vliv, patří:

  • přítomnost ovulace, což je děj, během kterého dochází k uvolnění vajíčka z vaječníků a přechodu tohoto vajíčka přes vejcovody do dělohy
  • průchodnost vejcovodů a správné usazení vajíčka v děloze, stejně tak je důležité i složení poševního hlenu, aby umožnil přechod spermií
  • přítomnost, dostatečný počet a kvalita spermií v mužském ejakulátu, přičemž právě v tomto ohledu dochází u mužů stále více k problémům, které mohou za neplodnost
  • správné fungování mechanismů erekce a ejakulace u muže, protože obvykle platí, že bez nich není možné přirozeným způsobem počít dítě

Co je ejakulace a jak ovlivňuje otěhotnění

Ejakulace je pojmenování pro proces výstřiku semene z mužského pohlavního údu přes močovou trubici. Ejakulovaných neboli výstřik semene, je přirozeným zakončením sexuální stimulace a dráždění penisu, případně jiných míst v oblasti genitálií.

Pokud jde o ejakulaci a přirozené otěhotnění, důležité jsou tyto faktory:

Přítomnost spermií: ejakulační tekutina je tvořena několika složkami, přičemž z pohledu plodnosti je důležitý obsah spermií. Ty se tvoří ve varlatech a do ejakulátu se dostanou přes chámovody a odtud přímo do močové trubice.

Kvalita spermií: Nejen přítomnost spermií, ale i jejich kvalita je důležitá pro schopnost otěhotnění. Pod tímto pojmem se myslí tak dostatečný počet spermií, jejich pohyblivost a také dostatečný počet dostatečně pohyblivých spermií.

Zdravý průběh ejakulace: V neposlední řadě je důležité nejen to, co obsahuje ejakulát, ale i to, jak přichází k ejakulaci. Problém s otěhotněním může vzniknout například při předčasné nebo i při nepřítomným ejakulaci.

Co dělat na snížení rizika otěhotnění

Chcete-li snížit riziko otěhotnění na minimum, kromě použití antikoncepce byste neměli podcenit ani některé další faktory. Několik z nich souvisí právě se zmíněnou predejakulačnou tekutinou, ale i průběhem ejakulace.

Zde jsou možnosti, jak na snížení rizika působit:

Použití antikoncepce: Základem je samozřejmě použití antikoncepce, ať už hormonálního typu u žen nebo bariérového typu v případě obou partnerů. K dispozici jsou již prezervativy nejen pro muže, ale i kondomy pro ženy.

Výpočet plodných a neplodných dní: Snížení šance zda rizika otěhotnění je možné dosáhnout i tím, že k pohlavnímu styku přijde pouze během tzv. neplodných dní. Naopak, pohlavnímu styku je třeba se vyvarovat v období zhruba 2 až 3 týdnů po menstruaci.

Tabletka po: Možnou první pomocí při nechráněném pohlavním styku je tzv. tabletka po. Dá se koupit volně a bez receptu a účinkuje obvykle prvních 72 hodin od pohlavního styku. Čím dříve ji žena užije, tím lepší je její účinnost, nesmí se však užívat často.

Oddálení ejakulace: K vniknutí ejakulátu do pochvy může přijít neúmyslně i při předčasné ejakulaci, která může nastat i do minuty od začátku pohlavního styku. Důležité je proto její oddálení, například s použitím speciálních gelů.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě