• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Potraviny na testosteron

Potraviny a erekce

Testosteron je nejdůležitější mužský pohlavní hormon. Ovlivňuje jednak pohlavní dospívání v pubertě, ale co je ještě důležitější, tak v dospělosti má vliv na sexuální apetit, plodnost, potenci celkově a do velké míry i na výkon v posteli.

Kolik testosteronu máte, ovlivňuje několik okolností. Některé se ovlivní jen velmi těžko, například věk, ale mnoho faktorů se dá změnit režimovými opatřeními. Mezi ně patří změna aživotosprávy, včetně úpravy jídelníčku. V dalších řádcích se proto podíváme na to, které potraviny vám na testosteron dokáží pomoci nejvíc.

Jak ovlivňuje jídelníček na testosteron a mužskou potenci

Testosteron patří do kategorie androgenů a jde o steroidní hormon zodpovědný za pohlavní zrání a funkce u mužů, v praxi ovlivňuje libido i potenci.

Tvorba testosteronu je závislá na činnosti Leydigových buněk, které se nacházejí ve varlatech. Ve významnějším množství se tvoří během puberty, naopak s přibývajícím věkem jeho produkce klesá. To, jaká je jeho hladina v těle, má vliv na sexuální apetit, tvorbu a zrání spermií a nepřímo i na kvalitu a výdrž erekce.

Na testosteron a potenci ovlivňuje také jídelníček:

 • některé potraviny mají negativní vliv na hladinu nebo produkci testosteronu, zejména ty, které obsahují fytoestrogeny podobné estrogenům
 • problémem je i konzumace tučných, mastných a kalorických jídel, která způsobují hromadění tuku a ten negativně ovlivňuje jeho produkci
 • tyto faktory obecně ovlivňují i ​​mužskou potenci, vedou zejména ke zhoršení stavu cév a krevního oběhu, což se podepíše i pod kvalitu erekce.

Kromě složení živin je důležitý také optimální způsob stravování. Výkyvy v pravidelnosti či porcích přispívají celkově ke zhoršení metabolismu i hormonální rovnováhy, to se zase odrazí na fyzické kondici a sexuální vitalitě, včetně výkonnosti.

Vzhledem k tomu, že testosteron ovlivňuje mužskou plodnost, mají tyto faktory negativní vliv iv tomto ohledu. K tomu je třeba připočítat vlivy životosprávy, kouření a konzumaci alkoholu, spolu s přibývajícím věkem a stárnutím organismu. Zkušenosti ukazují, že právě muži ve vyšším věku by si měli dávat na jídelníček více pozor.

Nejlepší potraviny na testosteron a mužskou potenci

Existují vůbec potraviny, suroviny či jídla, která mohou podpořit hladinu a tvorbu testosteronu? Nebo takové, které dokážou stimulovat i potenci?

Odpověď je jednoznačná a zde jsou nejlepší příklady:

Ořechy

Mnoho zdravých tuků, selen, zinek, hořčík i vitamín E. Ořechy patří mezi tzv. superpotraviny, které jsou doslova výživou pro potenci, plodnost a samozřejmě i testosteron. Jezte zejména pára, vlašské, mandle, arašídy a makadamové, mají nejvíce látek.

Mořské plody

Dalším velmi dobrým zdrojem látek podporujících testosteron jsou mořské plody a dary moře. Zde vyčnívají zejména ústřice a krevety bohaté na vitamin D, které podporují u mužů i plodnost. Navíc jde o známé afrodiziaka stimulující sexuální apetit.

Ryby

A jde o ryby, ty jsou bohaté na omega-3 zdravé tuky, vitamín D i zinek, vše tedy látky, které stimulují testosteron. Do jídelníčku proto doporučuji zařadit především lososa, tuňáka, makrely, sardinky či tresky, které obsahují těchto živin nejvíce.

Vejce

Vejce zná většina z vás jako zdroj bílkovin pro svalovou hmotu, ale velký smysl má konzumovat i vaječná žloutku. Jsou skvělým zdrojem vitamínu D3 důležitého pro hladinu testosteronu a jejich pravidelná konzumace jej dokáže zvýšit několik násobně!

Hovězí maso

Červené maso je u nás poměrně oblíbené a pokud to nebudete přehánět s jeho množstvím, tak zdravé pro váš organismus. Díky vysokému obsahu zinku dokáže stimulovat u mužů tvorbu testosteronu a má pozitivní vliv i na jejich plodnost a potenci.

Bílá cibule

Na první pohled to bude paradoxní, ale cibule je vynikající afrodiziakum. Živiny, které obsahuje, totiž dokáží zvýšit hladinu testosteronu, navíc je zde i mnoho antioxidantů zpomalujících buněčné stárnutí. Výsledkem může být lepší výkon v posteli.

Česnek a cibule

Známou „dvojičkou“ cibule je česnek. Jde o aromatickou potravinu, která pomáhá k lepšímu prokrvení pohlavní soustavy, ale má vliv i na testosteron. Jednak omezuje kortizol, který jej potlačuje, zároveň obsahuje látky, které podporují jeho tvorbu.

Žampiony

Stejně tak jsou méně tradiční potravinou stimulující testosteron i žampiony. Kromě vysokého obsahu vitamínu D podporujícího plodnost obsahují také látky blokující enzym aromatáza. Právě ten je zodpovědný v mužském těle za pokles testosteronu.

Špenát

Velké množství aminokyselin, zejména L-Argininu, má špenát. Díky tomu jde o zeleninu, která je ideální pro podporu mužské potence a erekce. Tato potravina však obsahuje i magnesium a další minerály, které dokáží stimulovat testosteron v těle.

Brokolice

Známou a účinnou zeleninou je i brokolice. Kromě vysokého obsahu vitamínu C je bohatá i na zinek a další stopové prvky podporující lepší potenci. Její vliv na mužské sexuální zdraví je přitom komplexní, pomáhá také na erekci a sexuální apetit.

Dýňová semínka

Semínka patří ke známým potravinám pro podporu mužské plodnosti a v této skupině určitě vynikají dýňová. Obsahují nadprůměrné množství minerálu zinek, který je zodpovědný za tvorbu testosteronu a pomáhá i na lepší spermiogenezi.

Sýr Ricotta

Sýry jsou všeobecně známé jako zdroj bílkovin, ale v případě tohoto konkrétního sýru jde io jeho vliv na erekci a speciálně na testosteron. Obsahuje totiž aminokyseliny a živiny snižující kortizol, jehož hladina působí proti testosteronu.

Jahody

Velmi obdobně fungují i ​​jahody, ovoce, které byste na podporu potence u mužů sázeli asi jen velmi málo. Ve skutečnosti jde o skvělou vitamínovou bombu, zejména pokud jde o vitamin C a další antioxidanty, které vám pomohou i na erekci a potenci.

Avokádo

Jednou z nejlepších potravin na testosteron je i avokádo. Jde o ovoce, které si pomalu, ale jistě, nachází cestu i na naše talíře. Je zdravé pro mnoho omega mastných kyselin, ale také jako skvělý zdroj vitamínů D a E, které působí na hormonální rovnováhu.

Granátová jablka

Vitamínová bomba prospěšná pro erekci, potenci i plodnost, to jsou granátová jablka. Jsou bohaté na aminokyseliny zlepšující prokrvení pohlavní soustavy, ale také na látky působící proti enzymu aromatáza, který v těle snižuje hladinu testosteronu.

Rozinky

U ovoce ještě zůstaneme a do jídelníčku, chcete-li podpořit hladinu testosteronu, doporučuji zařadit i rozinky. Obsahují bór a další látky, které snižují působení estrogenů v mužském těle, takže nepřímo přispívají ke zvýšení testosteronu.

Pšeničné otruby

Vysoká hladina hořčíku, zinku a dalších stopových prvků činí z těchto potravin skvělý zdroj látek důležitých pro hladinu testosteronu. Otruby jsou univerzální surovinou, kterou můžete použít v kombinaci s ovesnými vločkami a také je přidat do nápojů.

Máslo

Zřejmě vás překvapí doporučení na máslo, ale ano, i to dokáže podpořit testosteron. Musí však jít o máslo v BIO kvalitě z mléka, které pochází z ekologického chovu zvířat. Potom obsahuje vitamíny a nasycené tuky stimulující tento hormon.

Koření

Poměrně často využívanou surovinou v kuchyni jsou koření. Jak už určitě víte, například chilli koření má povzbuzující účinky na libido a lepší prokrvení pohlavního údu. Na testosteron zase pomáhají zázvor, bazalka nebo známé oregano.

Oleje

Pokud v kuchyni používáte kokosový, olivový nebo arganový olej, děláte dobře. Jde o skvělé zdroje nasycených tuků, které podporují tvorbu testosteronu a zároveň obsahují také antioxidanty a látky, které naopak působí proti snížení jeho hladiny.

Co ještě na pomáhá na testosteron a mužskou potenci

Kromě jídelníčku a složení nápojů, které ovlivňují nejen testosteron, ale celkově i potenci, lze hladinu a produkci testosteronu stimulovat i jinak.

Pravidelný pohyb, zejména intenzivnější a výbušnější cvičení, sprchování se ve studené vodě, dostatek spánku, omezení stresu produkujícího stresové hormony, volnější spodní prádlo i omezení kofeinu. Všechny tyto věci mají podpůrný a pozitivní účinek. K jeho doplnění můžete zkusit také přírodní produkty určené pouze pro muže.

Pokud jste o nich ještě neslyšeli, toto jsou jejich charakteristiky:

 • jsou založeny na bylinách, vitamínech, minerálech a aminokyselinách
 • využívané jsou afrodiziaka v podobě extraktů a výtažků
 • v produktech naopak nejsou žádné syntetické a rizikové látky
 • nejen složení je široké, ale také působení na mužskou potenci
 • velkým plusem je možnost dlouhodobého užívání více měsíců
 • zakoupit si je můžete bez vyšetření nebo receptu od lékaře

Tyto přípravky lze dávkovat buď na pravidelné a každodenní bázi, kdy jsou jejich účinky podle zkušeností dlouhodobější a intenzivnější, nebo jen příležitostně. Tehdy stačí užít dávku 30 až 60 minut před pohlavním stykem a počkat na účinky v praxi.

Díky přírodnímu složení se nemusíte obávat žádných vážnějších nežádoucích vlivů. Minimálně jsou také kontraindikace, přípravky jsou určeny prakticky pro každého muže bez ohledu na věk. Většinou mají podobu tablet nebo kapslí, které se jen spolknou a zapijí vodou. Koupit lze lékárně, případně přímo přes oficiální eshop výrobce.

💡Přírodní povolený doping: s eJoy® zvládnete vše snáze

Jedním z takových přípravků jsou i pilulky na potenci pro muže eJoy®. Jde o značku, která pochází z Velké Británie a na náš trh přišla v roce 2016. Za tu dobu si získala popularitu, v nabídce má dokonce i nový produkt eJoy® LONG.

Oproti konkurenci nabízí eJoy® následující výhody:

 • recepturu původem ze zahraničí, která prošla testováním
 • mnohem koncentrovanější složení a kvalitnější původ látek
 • silný důraz na látky, které stimulují produkci testosteronu
 • možnost užívání jak pravidelně, tak i pouze podle příležitosti
 • velký výběr balení, ať už na měsíc nebo klidně i na půl roku
 • unikátní garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti

Zmiňovaný produkt eJoy® LONG je zacílen ještě více na prodloužení výkonnosti v posteli, můžete jej kombinovat is přípravkem eJoy®. Účinky by se měly dostavit do 1 hodiny po užití, optimální je však dlouhodobé dávkování na denní bázi. Přípravek zakoupíte přímo z eshopu značky, domů vám přijde v diskrétním balení bez označení.

eJoy® vám může pomoci komplexně a to zejména na:

Lepší erekci: Díky tomu, že eJoy® obsahuje aminokyseliny L-Arginin a L-Citrulin a extrakt z chilli, pomáhá k lepšímu prokrvení pohlavní soustavy. Výsledkem je rychlejší nástup erekce, její viditelně lepší tvrdost a také delší výdrž.

Více libida i sexuálního apetitu: Afrodiziaka obsažené v přípravku, zejména Kotvičník a Jeřucha, podporují testosteron a tedy i libido a sexuální apetit. Sekundárním vlivem je zlepšení potence a spermiogeneze, včetně zrání spermií.

Zdraví prostaty a zvýšení energie: Sabalová palma, která je v přípravku ve formě extraktu, má pozitivní vliv na zdraví prostaty. Dvojice antioxidantů, vitamínů C a D, může stimulovat vitalitu a energii a vést k lepšímu výkonu.

Vlastní zkušenosti a závěrečné shrnutí

Jídelníček a složení potravin, které budete konzumovat, byste měli doplnit právě o zmíněné přípravky. Mé zkušenosti s nimi jsou nadmíru pozitivní.

Zároveň bych chtěl mužům doporučit i toto:

 • snažte se obecně o zdravější stravování, jezte menší porce, ale vícekrát do dne, nebudete tak nadměrně zatěžovat trávení a metabolismus
 • ruku v ruce s tím by měl jít i pohyb, ideální je kombinovat vytrvalostní sporty s intenzivnějším cvičením, které stimuluje tvorbu testosteronu
 • určitě omezte konzumaci alkoholu, který negativně ovlivňuje nejen produkci testosteronu, ale také krevní oběh a tedy i potenci a erekci.
 • na testosteron pomáhá také otužování, nepřehánějte to s oblečením a stejně tak ani s teplou vodou, lepší je naopak se sprchovat v té vlažné
 • pozor na spánek a odpočinek, čím méně spíte, tím méně máte i testosteronu, stresový hormon kortizol také snižuje jeho přirozenou hladinu v těle
 • cíleně se zaměřte i na doplňky výživy s obsahem zinku, hořčíku a selenu, tyto minerály přispívají k potenci i hormonální rovnováze jako takové

Čím komplexnější a dlouhodobější budete dodržovat uvedená doporučení, tím lepší bude výsledek. Nemluvím přitom pouze o testosteronu, ale celkově o potenci. Moje zkušenosti jsou pozitivní a pokud tato opatření doplníte o eJoy®, úspěch je zaručen.

Podobných přípravků jsem vyzkoušel v minulosti už opravdu dost a právě tato značka mě přesvědčila o tom, že má smysl dát jim šanci. Pokud se rozhodnete je zkusit, určitě vytrvejte. Totéž platí samozřejmě io zmíněných změnách životosprávy a životního stylu. Uvidíte, že má smysl změnit jídelníček a testosteronu budete mít na rozdávání!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě