• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Ženské libido: co to je, co na něj ovlivňuje, jeho problémy a jak ho zvýšit a podpořit

zenske libido

Problémy s libidem jsou v dnešní době časté a mohou vás zastihnout prakticky v jakémkoli věku. Tento nepříjemný stav se týká obou pohlaví, ale u žen se vyskytuje častěji a podle výzkumů trpí nízkým libidem až 32% žen, zatímco mužů pouze 15%.

Nízké libido může nastat z různých důvodů. Může jít o hormonální faktory, horší prokrvení pohlavní soustavy, stres, partnerské neshody, problémy se spánkem i mnoho jiných, které jsou nenápadné, ale mají na sexuální touhu vliv. Naštěstí, tento problém lze úspěšně řešit a to s využitím afrodiziak i podpůrných doplňků.

Co je libido a jaké faktory ho u žen ovlivňují

Libido je přirozený lidský pud, díky kterému mohou lidé pociťovat touhu po sexuální aktivitě. Synonyma k němu jsou sexuální touha, apetit i potřeba styku.

Za jeho nefunkčnost mohou různé faktory, jako je například stav psychiky, věk nebo vrozená onemocnění. Jeho chod však nejvíce ovlivňuje hladina a rovnováha pohlavních hormonů v organizmu a to platí u obou pohlaví. Již v minulosti lidé věděli, že na úroveň libida ovlivňují také strava, pepř či některé bylinky označované jako afrodiziaka.

Ženy nejčastěji zpozorují na sobě nízké libido v důsledku období přechodu spojeného s poklesem hormonů, případně starostí a stresu v pracovním nebo partnerském životě. Jedná se o období, kdy je obtížné myslet na pohlavní styk a vnímat sexualitu.

Funkci libida u žen mohou ovlivnit i fyzické příčiny, jako jsou změny na těle nebo i užívání léků. Nízká sexuální touha trápí nejvíce i ženy, které jsou vyčerpány z péče o děti, trpící chronickou nespavostí nebo podstoupily nějaký zákrok týkající se pohlavní soustavy. Problémem jsou také infekce či záněty ženských orgánů.

V době klimakteria, čili přechodu, dochází také k výrazným hormonálním změnám, zvláště pokud produkce hormonu estrogen v těle klesá. Ženské hormony mohou ovlivnit nejen libido, ale také celkovou kvalitu sexuálního života nebo zdraví pohlavní soustavy.

Na funkci libida může ovlivňovat i to, jak se momentálně emocionálně cítíte. Stres v práci, nedorozumění v partnerství a dokonce i nízké sebevědomí dokážou potlačit jakoukoli chuť na sex. Pokud je nízké libido vyvoláno těmito faktory, mluvíme o krátkodobém poklesu. Při dlouhodobém jde už většinou o problém se širšími příčinami.

Jaké nejčastější problémy jsou s ženským libidem spojeny

Sexuální touha je u každého člověka individuální a úroveň libida je v každém věku života jiná. Problémy nastávají zpravidla tehdy, když už dlouhodobě necítíte touhu po sexu, jelikož libido může ovlivnit i jiné oblasti sexuálního života a jeho prožívání.

K nejčastějším problémům s nízkým libidem patří:

Snížený sexuální apetit: Pokles sexuálního apetitu je problém, který se může objevit kdykoli. Jeho nejčastějšími vyvolávači jsou nárazový stres, pracovní či rodinné problémy a častá nedorozumění v partnerském vztahu. Nízkou sexuální touhu ovlivňují také chronická nespavost, pocit nedokonalosti a pokles pohlavních hormonů.

Vaginismus: Jedná se o sexuální poruchu, která znemožňuje ženám zdravý a plnohodnotný sexuální život. Příčina vzniku vaginismu je hluboko v jejich podvědomí a obtížně se léčí. Každý pokus o sexuální styk je neúspěšný kvůli křečovitému stažení svalstva poševního vchodu a během sexu ženy pociťují bolest, kterou může provázet pálení.

Anorgasmie: Porucha zvaná anorgasmie je neschopnost dosáhnout orgasmu během pohlavního styku. Ženy se s tím setkávají častěji, u mužů je to vzácné. Příčin vzniku anorgasmie může být mnoho, ale nejčastěji jde o vrozené či získané poruchy, gynekologické problémy, hormonální nerovnováhu či nedostatek zkušeností v sexu.

Snížení plodnosti: Snížená schopnost zplodit potomka je problém vyskytující se častěji u žen, přičemž libido ovlivňuje i tuto oblast. Plodnost je ovlivněna i životním stylem a věkem, hodně závisí také na hladině kyseliny listové a některých dalších vitamínů a minerálů. Roli sehrává i zdraví vaječníků nebo vejcovodů.

Partnerské problémy: Problémy v partnerství jsou také jedním z faktorů, které mají schopnost ovlivnit ženské libido. Častá nedorozumění, hádky, nedůvěra vůči partnerovi a neschopnost bavit se o intimních představách a touhách mohou sexuální libido a také váš vztah doslova pohřbít. Souvisejícím efektem je další ztráta přitažlivosti.

Jaké jsou příznaky a projevy sníženého libida u žen

V partnerském vztahu je sexuální apetit velmi důležitý, jelikož právě on dává dostatek energie, sexuální i té fyziologické, přispívá také k celkové pohodě.

Typickým projevem sníženého libida je nižší chuť na sex, ale tam příznaky tohoto stavu ani zdaleka nekončí. Z fyziologické stránky s tím souvisí i zvýšená únava, pokles energie či potíže související s hormonální nerovnováhou a krevním oběhem.

Mezi časté příznaky sníženého libida žen patří:
• ze začátku jde především o nechuť po jakémkoli sexuálním aktu a fyzických dotecích s partnerem a celkovou nechuť na pohlavní styk
• později může docházet ik častým problémům dosažení vyvrcholení při milování a pociťování nechuti při všech sexuálních aktivitách
• jako související se objevují potíže s prokrvením v oblasti genitálií, což znamená sníženou vzrušivost a prožívání sexuálního dráždění a stimulace
• s nízkým libidem dochází ik větší suchosti pochvy, jelikož Skeneho žlázy nejsou stimulovány, aby vylučovaly dostatečně mnoho poševního sekretu

U žen se mohou díky nepravidelnému a nedostatečnému sexu projevit také různé zdravotní komplikace, většinou související se stresem, napětím, častými změnami nálad a nervozitou. V extrémních případech úplné ztráty libida je třeba počítat, že můžete mít problém dosáhnout vyvrcholení, neboli orgasmu, a to během styku i během masturbace.

Nejlepší podpora ženského libida? Životosprávou i přes bylinky

Změna stereotypu, omezení negativních faktorů a použití některých stimulantů ke zvýšení chuti na sex jsou nejlepší kombinace, jak udržet své sexuální zdraví. Podpořit libido můžete také zlepšením životosprávy a hormonální rovnováhy.

Pro zmírnění projevů i zlepšení libida zkuste:

Eliminujte negativní vlivy: Pokud chcete své sexuální zdraví a apetit úspěšně podpořit, musíte omezit všechny negativní faktory. Především se jedná o zlozvyky, jako je kouření, nadměrné pití alkoholu a potraviny s vysokým obsahem nezdravých tuků. Speciálně u žen sem patří také infekce a záněty v pohlavní soustavě.

Životospráva a životní styl: Kvalitní, pestrá a rozmanitá strava je ve spojení s pravidelným pitným režimem a pohybovou aktivitou nejlepší metodou jak si udržet psychické, fyzické i sexuální zdraví. Zaměřte se na ryby, ořechy, semínka a ženy speciálně i na sóju obsahující fytoestrogeny, hormony podpoří i intenzivní cvičení.

Dostatečný spánek: Díky kvalitnímu a dostatečně dlouhému spánku se organizmus dokáže plnohodnotně zregenerovat a to platí i pro hormonální hladinu, krevní oběh a libido. Navíc spánek pomáhá i na psychické zdraví, proti únavě a na zvýšení energie. Důležitá je zdravá spánková hygiena, tedy alespoň 7 hodin spánku bez rušivých vlivů.

Zbavte se stresu: Stres je jedním z nejhorších faktorů týkajících se sexuálního zdraví a výkonnosti a to jak u mužů, tak u žen. Čím je ho více, tím více se do těla vyplavuje hormon kortizol, který snižuje hladinu estrogenu podporujícího libido. Minimalizujte proto stres lepší organizací dne a kvalitním odpočinkem pro tělo i mysl.

Přírodní afrodiziaka: Pomoc v podobě afrodiziakalních bylin je jedna z ověřených cest, která vám pomůže zvýšit sexuální touhu a ne jen to! Přírodní afrodiziaka mají široké účinky na celé sexuální zdraví au žen i na hormonální rovnováhu. Zkuste bylinky Maca, Ashwagandha, Damiána, Kotvičník, Archangelika či Senovka řecká.

Více sexu a změna rutiny: Změna rutiny a více sexu jsou psychologickým stimulantem pro zvýšení libida. Vyzkoušejte změnit s partnerem prostředí, nové polohy či spodní prádlo nebo se inspirujte známou Kámasutrou! Nebojte se experimentovat is místy nebo novými technikami, takový BDSM styl otevře i skrytou 13. komnatu!

Erotické pomůcky a hračky: Jedním z účinných způsobů, jak oživit a zpestřit váš sexuální život, jsou také sexuální hračky. V jejich případě výhodou, že pomohou nejen vám, ale také vašemu partnerovi. Erotické pomůcky zvyšují sexuální energii a apetit dlouhodobě, hračky typu vibrátor, dildo či Venušiny kuličky otevřou nové a nepoznané hranice!

Doplňky stravy: Ženské libido a sexuální život jsou ovlivněny hormony a látkami, které v těle aktivují více receptorů. Jednou z možností jejich stimulace jsou také rostlinná afrodiziaka, bylinné extrakty či vitamíny a minerály s přirozeným působením. Ve vysoké koncentraci a ideální kombinaci je naleznete v podpůrných doplňcích pro ženy.

Nejčastější dotazy o ženském libide a jeho podpoře

Pokud jde o problémy se sexuálním apetitem, jeho celkovým stavem či s poklesem, mnoho žen to zpozoruje, až když mají vážný problém. Při opakovaných neúspěšných pokusech a nedostatku chuti na sex proto začnou hledat odpovědi v diskusích.

Zde jsou dotazy a témata, která ženy řeší nejčastěji:

Může nízké sexuální libido souviset s absencí sexu?

Absence pohlavního styku souvisí s nízkým libidem více, než se na první pohled zdá. Pokud budete mít sex méně často a nebude pravidelný, spíše si odvyknete od fyzického kontaktu a zhorší se také prokrvení a zvlhčení pochvy. S nepravidelným sexem přichází také ke ztrátě kvality a životnosti oplodnitelných vajíček, ovlivňuje také plodnost.

Není nízký sexuální apetit projevem vyššího věku?

Určitě ano a to i vzhledem k tomu, že přibývající léta jsou jedním z nejčastějších faktorů, které negativně ovlivňují produkci hormonů. Naštěstí to lze ovlivnit stejně jako při jiných problémech, životosprávou a podpůrnými prostředky. Právě přírodní afrodiziaka a stimulanty v podobě potravin či rostlin jsou tou nejlepší volbou.

Existuje prevence proti ztrátě libida a kdy to řešit?

Prevence na tento problém existuje a spočívá ve využívání přírodních afrodiziak, vyhýbání se rutině a stereotypu v posteli a v omezení negativních vlivů. Řešit problém s libidem, zejména s jeho snížením či ztrátou, je třeba ihned, jakmile dojde k prvním náznakům. Zaměřte se na kombinaci více způsobů výše a zejména na jejich pravidelnost!

Jsou přírodní doplňky efektivnější než syntetické?

Přírodní doplňky se používají stále častěji a to iu žen, zejména na menstruační obtíže, problémy v menopauze, sexuální apetit a hormonální nerovnováhu. Díky 100% přírodnímu složení jsou pro organismus přirozené. Samozřejmě na některé problémy existují pouze syntetické látky, o jejich použití však musí rozhodnout lékař.

Jaká jsou alternativní řešení pro nízké libido?

Aby se řešení nízkého libida vyvíjelo správným směrem, důležité je pochopit důvody, proč a jakým vlivem k tomu došlo. V některých případech jsou za tím hormonální antikoncepce, užívání některých léků z kategorie antidepresiv či onemocnění týkající se hormonální soustavy. Tehdy je třeba v první řadě vyřešit tyto problémy.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Doplňky výživy obsahující rostlinná afrodiziaka jsou důležitým stimulantem, jak podpořit sexuální výkonnost a apetit. V mnoha doplňcích jsou obsaženy v kombinaci spolu s vitamíny a minerály, které jsou důležité speciálně pro ženské libido.

Jejich účinky jsou komplexní a bez ohledu na věk ženy:

• přírodní látky pomáhají primárně na zlepšení sexuálního života v podobě zvýšené sexuální touhy, podporují také prokrvení a zvlhčení pochvy
• jedinečný mix účinných látek pomáhá udržovat normální hormonální hladinu a podporuje produkci důležitých ženských hormonů
• obsahují také látky, které pomáhají zlepšit menstruaci, její pravidelnost a zmírňují syndrom PMS, čili podporují i psychickou pohodu ženy
• kombinace složek pomáhá zmírnit negativní příznaky menopauzy speciálně u žen nad 40 let, což podporuje sexuální život ve středním věku

Přírodní doplňky jsou dostupné volně a bez receptu, nejčastěji mají perorální formu tablet nebo kapslí. Díky tomu mají přesné dávkování a co je ještě důležitější, jsou certifikovány Úřadem veřejného zdravotnictví SR. Mají tedy bezpečné složení a nejsou s nimi spojena žádná rizika či nežádoucí účinky a to i při jejich dlouhodobém užívání.

eJoy® Femina speciálně pro ženy a ke zvýšení jejich libida

Příkladem kvalitního přírodního doplňku speciálně pro ženy je také produkt eJoy® Femina. Ten má 100% přírodní složení a účinky pro libido i pohlavní zdraví.

Složení sestává z ověřených bylin, vitamínů a minerálů, které dokáže ženské tělo využít naplno. Konkrétně jde o mix extraktů rostlin Maca peruánská, Damiána pravá, Ashwagandha a Kotvičník zemní doplněný o zinek a vitamíny C, B6 a E.

U žen účinkuje eJoy® Femina tímto způsobem:
• afrodiziaka zvyšují sexuální apetit, energii a vzrušivost
• bylinné extrakty podporují hormonální rovnováhu a hladinu
• díky tomu doplněk pomáhá zmírňovat projevy menopauzy
• kombinace přírodních látek zlepšuje i menstruační potíže
• vitamíny a minerály podporují také vitalitu a duševní rovnováhu

Přírodní doplněk značky eJoy® Femina také zlepšuje zdraví nehtů, pokožky, vlasů, podporuje činnosti metabolismu a odbourává stres. Pokud jej budete užívat pravidelně a dlouhodobě, všechny jeho pozitivní vlastnosti na sexuální a všeobecné zdraví se postupem času projeví. Denní dávka jsou 2 tablety, které pouze stačí zapít vodou.

ejoy femina

ejoy femina

Doplněk stravy si můžete zakoupit bez receptu a lékařského vyšetření. Díky 100% přírodnímu složení vám nehrozí žádné vážnější vedlejší účinky a co je nejlepší, objednat si jej můžete nyní z pohodlí domu přímo na této stránce.

Zkušenosti žen s libidem, jeho problémy a podporou

Příčin, které negativně ovlivňují libido žen, je opravdu mnoho. Z obecných zkušeností vyplývá, že tento problém souvisí se stereotypem a také vyšším věkem.

Na začátku se mohou objevit psychické problémy způsobené dlouhodobým stresem, které mají tendenci projevit se nízkou sexuální touhou. Důležité jsou i pohlavní hormony, konkrétně jejich nerovnováha či snížená produkce. Zkušenosti také ukazují, že za nízkým ženským libidem mohou být i některé faktory nezdravého životního stylu.

Jelikož vyvolávající faktory jsou široké a působí obvykle dlouhodobě, je také třeba postupovat i při podpoře sexuálního apetitu. Zlepšení stravování, omezení zlozvyků, zvládání stresu a řešení hormonální rovnováhy by měly být samozřejmostí.

Ještě důležitější jsou však stimulační prostředky, ať už afrodiziaka, některá jídla nebo změny týkající se sexuálního života. Platí to bez ohledu na věk, ačkoli je pravda, že nejčastěji mají tyto obtíže ženy ve středním věku. Jednou z ověřených možností, jak zvýšit své libido a zlepšit kvalitu sexuálního života, jsou také podpůrné přírodní doplňky.

Jednou z nejkvalitnějších značek speciálně pro ženy hledající podporu libida je eJoy® Femina. Jedná se o pilulky, které mají 100% přírodní složení, byly laboratorně otestovány a zkušenosti s nimi jsou nadprůměrné. Neváhejte a zkuste jejich sílu i vy!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě