• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Nejlepší vitamíny pro ženy po 40, 50 i po 60 – tce na plodnost i v menopauze

Nejlepší vitamíny pro ženy po 40, 50 i po 60 - tce na plodnost i v menopauze

Organismus je velmi křehké a zároveň precizní biologické dílo. V případě sexuálního zdraví jsou procesy, které souvisejí s plodností, libidem či potencí, také velmi složité a zároveň závislé na množství faktorů, zejména pokud jde o ty externí.

Aby organismus mohl plnohodnotně plnit všechny tyto úkoly, potřebuje k tomu dostatečný příjem živin, hlavně ve formě vitamínů. Jsou nedílnou součástí těla a bez nich by v něm neprobíhaly mnohé biochemické pochody. Jelikož si je neumí vyrobit samo, musí je přijímat a to i v případě jejich účinků na plodnost či menopauzu.

Co jsou vitamíny a jejich charakteristika pro ženy

Vitamíny jsou organické látky, které mají pro organismus přirozené složení. Tělo je potřebuje, některé v menších dávkách, s jinými si poradí i ve větších.

Z pohledu žen jsou vitamíny důležité pro tyto vlastnosti:

 • pro ženy, které se snaží otěhotnět nebo ženy, které již těhotné jsou, je důležitý vitamín B9, podporující otěhotnění i první vývoj plodu
 • dalším vitamínem je vitamín B12, který pomáhá na činnost nervového systému, tvorbu červených krvinek a také na zdravý vývoj dítěte
 • proti tvorbě různých chorobných zárodků a pro energii je podstatný vitamín B6, který přispívá na hormonální činnosti a to v každém věku
 • pro organismus je také důležitý vitamín D a to k vůli vstřebávání vápníku, což právě ženy vnímají citlivě, stejně tak podporuje obranyschopnost

Vitamíny mají v každém organismu nepostradatelnou úlohu, protože se podílejí na základních biologických funkcích. Jelikož si je tělo neumí vyrábět samo, jsme nuceni je přijímat pomocí stravy nebo výživových doplňků. Při jejich nedostatku hrozí riziko vážných onemocnění a z pohledu žen se mohou týkat nejen jejich, ale i jejich dětí.

Které specifické účinky pro ženy mohou mít vitamíny?

Nedostatečné množství vitamínů v těle se projeví v každé oblasti, ať už jde o fyziologickou nebo psychogenní. U žen však mají i některé specifické vlivy.

Mezi oblasti, které jsou pro ženy nejdůležitější, patří:

Plodnost: Mnoho žen se snaží v dnešní době o potomstvo, ale bohužel neúspěšně. Většina z nich si neuvědomuje, že vitamíny hrají v otěhotnění velkou roli. Existuje mnoho vitamínů, které zlepšují šance na otěhotnění, zejména pokud jde o vitaminy B9, E, D. Podporují je selen a také rybí olej. Tyto jsou prospěšné i na podporu plodnosti mužů.

Menopauza: Jedná se o období, které vzniká nejčastěji po 45. roce života ženy, ale může se týkat i mladších. Dochází k ukončení plodného období a v tomto období trpí více než polovina žen negativními projevy Děje se tak v důsledku hormonální nerovnováhy i špatné životosprávy, ale svůj podíl na tom má i nedostatek vitamínů.

Sexuální apetit: Nedostatek vitamínů výrazně ovlivňuje i sexuální libido, přičemž má vliv na touhu po sexu i kvalitu pohlavního styku. Za tento jev může nedostatek vitamínů, které podporují produkci pohlavních hormonů, prokrvení genitálií a zvlhčování pochvy. Sekundárně působí jejich nedostatek také na přenos nervových vzruchů.

Močové cesty: Problémy s močovým měchýřem jsou mezi ženami poměrně časté. Mohou se projevovat opakovanými infekcemi, bolestmi při močení i záněty. I v tomto případě za to může nedostatečný příjem vitamínů, které podporují imunitu a správnou mikroflóru v močových cestách. Nejčastěji je jejich nedostatek dlouhodobější.

Kůže, pleť, vlasy a nehty: Krásné dlouhé vlasy, čistá pleť a zdravé nehty jsou snem mnoha žen. Pokles imunity a nedostatek vitamínů a minerálů v těle se může odrážet i na jejich zdraví, vzhledu, vyživování a tedy i kvalitě. Speciálně to platí tehdy, máte-li dlouhodobě nízkou hladinu vitamínů A, D, E, B6 a C a to bez ohledu na váš věk.

Energie, imunita a fyzický výkon: Existuje mnoho studií, které potvrzují, že nedostatek vitamínů, minerálů a živin má velký vliv na fyzický výkon a energii. Pokud se k tomu přidá i špatná životospráva, nadměrná únava spojená s bolestmi hlavy a poklesem kondice je pouze otázkou času. V tomto ohledu nejvíce trpí ženy ve věku nad 40 let.

Mentální vitalita a proti stresu: Stres může mít za následek mnoho zdravotních potíží a ačkoli jeho úroveň souvisí s externími faktory, svůj vliv má i nedostatek vitamínů B1, B6 a B12. Totéž platí i pro psychickou pohodu a mentální výkonnost, kde pokles hladiny některých vitamínů je vidět zejména u žen v klimakteriu a menopauze.

Které vitamíny pro ženy po 40. roce jsou nejlepší?

Mnoho žen považuje tento věk za osobní katastrofu a často si přijdou méně atraktivní, ale klíčem k úspěchu je dlouhodobá podpora organismu přes vitamíny.

Mezi účinné vitamíny pro ženy po čtyřicítce tak patří:

Vitamin C: Po dovršení tohoto věku byste měli dbát především na příjem vitamínu C. Patří k nejdůležitějším vitamínům a nachází se v bohatém množství v ovoci i zelenině. Pomáhá při tvorbě důležitých hormonů, na kůži a podporuje imunitní systém. Jeho nedostatek způsobuje únavu, slabost a také zhoršení metabolismu.

Vitamin D: Tento vitamín hraje důležitou roli při vstřebávání vápníku v organismu. Podporuje zdraví a vývoj kostí, stimuluje produkci buněk a posiluje imunitní systém. Jeho zdrojem jsou ryby, mléčné výrobky, zrna a obiloviny. Při jeho nedostatku hrozí zánětlivá či srdeční onemocnění, napomáhá i lepšímu prokrvení pohlavního systému.

Vitamin B6: Tento vitamin je znám také jako pyridoxin a je podstatný pro imunitní činnosti v těle, nervový systém a tvorbu červených krvinek, podporuje uvolnění energie z přijatých bílkovin. Lze ho nalézt v libovém mase, rybách, vejcích, ořechách, banánech a v sóji. Jeho nedostatek se projevuje anémií i změnami nálad a depresí.

Vitamin E: Vitamin je znám také jako tokoferol a výrazně ovlivňuje produkci červených krvinek. Je důležitý pro růst a obnovu svalů, prevenci samovolných potratů a má účinek i na plodnost. Jeho zdrojem jsou ryby, listová zelina, sója, vajíčka i obiloviny. Pokud ho nemáte dostatek, zvyšuje se riziko vzniku zánětů a rány se hojí pomaleji.

Které vitamíny pro ženy po 50. roce jsou nejlepší?

Pokud jste překročili věk 50 let, asi jste si všimli změny týkající se už nejen sexuálního života a pohlavní soustavy, ale také pleti, pokožky, nehtů či vlasů.

Ženám ve věku nad 50 let tak doporučujeme doplňovat:

Vitamin B12: Po překročení této věkové hranice je vhodné začít užívat právě tento vitamín. Má důležitou roli pro správnou funkci mozku a při tvorbě červených krvinek. Nachází se v rybách, kuřecím mase či vejcích, avšak s přibývajícím věkem vstřebávání vitamínů klesá. Tehdy doporučujeme zvolit zejména přírodní doplňky!

Vitamin A: Organismus dokáže přijmout tento vitamín z karotenoidů, jejichž největším zdrojem je špenát, mrkev, zelí, rybí tuk, žloutek z vajíčka a máslo. Jeho přítomnost v těle je důležitá pro posílení kostí a zdraví pleti, vlasů, nehtů a zubů. Nedostatek způsobuje poruchy vidění, změny na pokožce a změny v dýchacím traktu.

Vitamin B6: Tento vitamín je pro tělo mimořádně důležitý a ve vyšším množství jej potřebují především ženy po 50-tce. Pomáhá k regulaci hormonální činnosti, tvorbě energie, podporuje imunitu a zlepšuje paměť. Získat ho můžete z mastných ryb, cizrny, z pečen či cereálií. Pro jeho lepší vstřebání jej užívejte s hořčíkem.

Vitamin D: Příjem tohoto vitamínu je pro ženy podstatný i v tomto věku. Pomáhá imunitě bojovat proti možným projevům onemocnění, snižuje záněty v těle a podporuje kosti. Kromě toho pozitivně ovlivňuje období po menopauze a podporuje metabolismus. Nachází se v rybách typu tuňák a losos, ale také v sójových nápojích a jogurtech.

Které vitamíny pro ženy po 60. roce jsou nejlepší?

Každý věk má své kouzlo a to platí i tehdy, pokud jste překročili 60-tku. Ano, už je zde vyšší zátěž i na pohybový aparát či nervový systém, ale dá se to zvládnout.

Tyto vitamíny jsou pro ženy po 60. roce života nejlepší:

Vitamin B1: Příjem tohoto vitamínu je po překročení věkové hranice 60 let mimořádně důležitý. Má vliv na produkci hormonů štítné žlázy, zlepšuje činnosti srdce, metabolismu i nervového systému. Jeho zdrojem jsou ořechy, brambory, luštěniny, kvasnice, mléčné výrobky, přírodní rýže, květák a z masa zejména vnitřnosti.

Vitamin C: Tento vitamín má schopnost udržet vás při zdraví i v době, kdy jej máte právě nalomené. Výrazně podporuje imunitu, hojení ran, obnovu tkání, posiluje kůži, vlasy, nehty, zmírňuje stres a podporuje produkci hormonů. Nachází se v paprice, kysané zelí, v kiwi, brokolici, v šipkách nebo v růžičkové kapustě.

Vitamin E: patří ke známým přírodním antioxidantům, které mají schopnost výrazně zpomalovat předčasné buněčné stárnutí. Tělu dodává energii, pomáhá na imunitní činnosti, zlepšuje stav a zdraví pokožky. Ve větším množství je zastoupen především v rostlinných olejích, ve špenátu, ořechách a semínkách a mangu.

Nejčastější dotazy o vitaminech pro ženy a jejich užívání

V současné době dbá jen malá skupina žen na pravidelný příjem vitamínů a to se projeví nejen v případě funkcí pohlavní soustavy či kvalitě sexuálního života, ale také v celém fungování organismu. O to častěji se objevují různé otázky a dotazy.

Internetová fóra a diskuze jsou plné těchto komentářů:

Na co si dát při doplňování vitamínů nejvíce pozor?

Nejčastějším problémem je nedostatečné vstřebání vitamínů, překračování dávek a špatná kombinace či absence doplňování minerálů k nim. Pozor si dejte především u vitamínů rozpustných v tucích, které při nadbytku zvyšují zdravotní rizika. Pozor i na užívání nalačno a na míchání s alkoholem, který působí proti nim.

Jak se u žen nejvíce projevuje nedostatek vitamínů?

Pokud má tělo nedostatek vitamínů, označuje se to jako hypovitamióza, přičemž v těle nastávají poruchy biochemických procesů. Dochází k poklesu produkce důležitých enzymů a hormonů, které jsou závislé na daném vitamínu, takže při dlouhodobém nedostatku se začínají narušovat nejen zdraví, ale i funkce orgánů a tkání.

Co je nadbytek vitamínů a proč vůbec vzniká?

Nadbytek vitamínů je mezi ženami méně častým jevem, avšak krátkodobě se objevit může. Tento stav je označován jako hypervitaminóza a častou příčinou jeho vzniku je nadměrné užívání vitamínových doplňků. Z běžné potravy nehrozí a nejde o nic vážného, obvykle totiž tělo dokáže nadbytek vitamínu vyloučit z organismu.

Proč jsou důležité zejména pro ženy ve středním věku?

Užívání vitamínů je důležité v každém věku, ale málokdo si je dopřeje v dostatečném množství. Vitamíny a doplňky s jejich obsahem začínají nabírat na důležitosti hlavně po 40. roce života ženy, protože tělo začíná ztrácet schopnost vstřebat a plně využít vitamíny i minerály. K tomu je třeba přidat i začínající menopauzu a její příznaky.

Jakým způsobem by se měly vitamíny užívat?

Většina surovin, které člověk denně zkonzumuje, obsahuje živiny potřebné pro vstřebávání. Vitamíny se proto doporučuje užívat po jídle nebo současně s ním, vitamínové či podpůrné produkty je ideální užít jak ráno, tak večer. Klíčové jsou pravidelnost, tedy každý jeden den, ale i delší doba, ideálně několik měsíců nebo i celý rok.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Přírodní doplňky jsou v praxi mezi lidmi pro jejich komplexní účinky každým rokem populárnější. Pro ženy mají obzvláště prospěšné účinky v méně příjemných etapách života, zejména při poklesu sexuálního apetitu nebo v období klimakteria.

Díky přírodnímu složení jsou jejich účinky intenzivní:

 • jedinečný mix bylinek podporuje normální hormonální činnost, hladinu ženských hormonů i jejich produkci a zdraví pohlavní soustavy
 • účinně podporují sexuální touhu, energii a to hlavně v období menopauzy, pomáhají například i na návaly horka či na zlepšení kvality spánku
 • v kombinaci s vitaminy a minerály, které obsahují v rámci širšího složení, ovlivňují proti stresu, depresivním stavům i proti napětí
 • přírodní látky mají podpůrné účinky na bolesti během menstruace, její nepravidelný cyklus a také na premenstruační syndrom a její jiné poruchy

Doplňování vitamínů je v případě doplňků mnohem intenzivnější, než by tomu bylo v případě běžné stravy. Doporučujeme je proto v kombinaci s cílenými změnami jídelníčku a jejich předností je komplexnější složení. Kromě potřebných vitamínů pro ženy ve středním a vyšším věku obsahují také důležité byliny či aminokyseliny.

eJoy Femina® speciálně pro ženy a pro plodnost i menopauzu

K těm ověřeným a kvalitnějším přírodním doplňkům pro ženy patří jednoznačně přípravek značky eJoy® Femina. Je určen každé ženě a to bez ohledu na věk.

Složení přípravku se skládá z bylin jako je Damiána, Maca, Kotvičník, Ashwagandha a také z minerálu Zinek či vitamínů E, B6 a C. Taková kombinace je k organismu ženy maximálně šetrná a bezpečná a zároveň má komplexní účinky.

Na organismus účinkuje eJoy® Femina následovně:

 • kombinace afrodisiak z rostlin zmírňuje projevy menopauzy
 • podporuje ženskou touhu na sex, zlepšuje prokrvení genitálií
 • výrazně zlepšuje hormonální činnost a produkci hormonů
 • zmírňuje projevy PMS, menstruační bolesti a zlepšuje cyklus
 • pomáhá odbourávat stres, zlepšuje kvalitu spánku a psychiku
 • složení látek podporuje i stav vlasů, nehtů a pokožky

Doplněk eJoy® Femina je vyroben ve formě kapslí, které se užívají perorálně. Maximální denní dávka jsou 2 tablety denně, nejlépe hned po jídle. Při jeho užívání nemusíte mít obavy z negativních vedlejších účinků, protože má složení z látek, které jsou pro tělo přirozené. Před jeho koupi nebudete potřebovat lékařský recept ani vyšetření.

ejoy femina

ejoy femina

Při jeho pravidelném a dlouhodobém užívání docílíte všech pozitivních účinků, které potřebují ženy ve středním a vyšším věku. Na výběr je množství balení, více vhodné i pro dlouhodobé. Nevěříte? Přesvědčte se o tom na oficiální webstránce značky.

Shrnutí zkušeností žen s vitamíny a jejich doplňováním

Pravidelný příjem vitamínů je pro všechny funkce lidského organismu mimořádně důležitý. Platí to pro všechny ženy bez ohledu na věk a to i pro ty mladší.

Ženský organismus se přizpůsobuje všem obdobím, zejména aby si zachoval všechny potřebné živiny. Jeho nároky na příjem vitamínů, minerálů a živin se neustále mění v různých etapách života. Je možné je získat i pomocí vyvážené stravy, avšak tímto způsobem je to běh na dlouhou trať a jsou situace, kdy času není nazbyt.

Nejčastěji vyhledávají vitamíny ženy, které chtějí otěhotnět a ty, které si procházejí obdobím klimakteria. Důležité je však uvědomit si skutečnost, že užívání vitamínů má mnohem hlubší, komplexnější a zejména dlouhodobější význam pro zdraví.

Naše tělo nedokáže plnohodnotně fungovat při výrazném nedostatku potřebných živin. Takovým stylem může časem vaše produktivita, kondice, zdraví, paměť a všechny důležité činnosti postupně selhat, včetně pohlavního zdraví. Skvělým pomocníkem pro komplexní podporu a nejen vitamínů je doplněk výživy eJoy® Femina.

Pokud vás trápí nepravidelný menstruační cyklus, projevy menopauzy, křeče při mensesu, hormonální nerovnováha či pokles sexuálního apetitu, pak právě eJoy® Femina stojí v tomto případě za pokus. Zkušenosti žen s ním jsou nanejvýš pozitivní!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobeno

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě