• eJoy® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Masáž prostaty jako součást sexu, její postup a účinky

prostata

U mužů je předstojná žláza neboli prostata, obvykle tou částí pohlavní soustavy, které se věnuje jen minimální pozornost. Málokterý z nich však ví, že tento malý orgán o velikosti ořechu je možné využít i při sexuální stimulaci a dráždění. O to méně vědí o takové možnosti jejich partnerky a to je chyba, mužů totiž připravují o zajímavý zážitek.

Prostata s vlivem ve více oblastech

Prostata je žláza, která se nachází v dolní oblasti pánve. Má velikost a tvar kaštanu nebo ořechu, přičemž v její blízkosti prochází močová trubice a nachází se zde i močový měchýř. Prostata obsahuje spolu 50 žláz a váží kolem 20 gramů.

Prostata má smysl hlavně kvůli dvěma svým funkcím:

  • první je sekrece prostatické tekutiny, která tvoří ejakulát a je důležitá pro životaschopnost a pohyblivost spermií, čili ovlivňuje nepřímo i plodnost
  • druhou je vliv na močovou soustavu, ať už jde o zvlhčování močové trubice, nebo ovlivňování močového měchýře a močové trubice uvnitř těla

Se zvyšujícím se věkem muže se však může prostata mírně zvětšit. To je už problém, protože zvětšená prostata ovlivňuje tak správnou tvorbu prostatického sekretu, jakož i činnost močové soustavy, zejména správný průběh močení.

Na druhou stranu, prostata může sloužit i pro zlepšení kvality sexuálního života. Její stimulace může probíhat navenek i uvnitř a mnoho mužů popisuje dráždění prostaty jako intenzivní a vzrušující zážitek. To je také důvod, proč bývá její masáž součástí komplexních erotických masáží, například známé tantra masáže.

Jak masírovat prostatu

Samostatná masáž prostaty má smysl pro sexuální, fyzické i psychické uvolnění. Některé prameny také udávají, že preventivně pomáhá i proti jejímu zvětšení a může dokonce pomoci s některými typy impotence. Jisté však je, že pomáhá zlepšit orgasmus.

Podle toho, jaký typ masáže budete chtít udělat, se odlišuje i postup:

Venkovní masáž prostaty: Prvním typem masáže je vnější stimulace prostaty. Tento typ masáže je technicky jednodušší, ale zároveň nepřináší až takový intenzivní zážitek. Masáž začíná vleže na zádech s mírně rozkročenýma nohama. Jde nejdříve o jemné hlazení oblasti genitálií, hlavně v okolí šourku a vnitřní straně stehen.

Později se přejde k oblasti hráze, čili mezi kořenem penisu a konečníkem. Mírným tlakem lze prostatu nahmatat a začít kombinací kroužení a přímého tlaku samotné dráždění prostaty. Chcete-li zůstat jen při tomto způsobu, postačí pokračovat v pohybech a přidat i druhou ruku pro dráždění například šourku.

Vnitřní masáž prostaty: Venkovní stimulace hráze a prostaty může být i úvodem pro vnitřní provedení této masáže. V tom případě je třeba po úvodním zahřátí zapojit druhou ruku tak, že s její pomocí nanesete lubrikační gel nejdříve do okolí a později jemně dovnitř análního otvoru.

Když bude otvor dostatečně lubrikovaný, můžete buď prstem, ale nějakou speciální pomůckou vniknout do něj. Lepší je pokud muž tehdy kolena mírně pokrčí, uvolní tím svalstvo svěrače. V hloubce kolem 6 až 7 cm byste měli prostatu nahmatat směrem k břišní dutině. Vzápětí ji můžete začít stimulovat zevnitř podobně, jakož i zvenčí.

Nezapomeňte ani na podporu fungování prostaty

Aby mohla prostata plnit svůj účel z pohledu pohlavní soustavy, ale zároveň, abyste ji mohli masírovat i za účelem zlepšení sexuálního života, je třeba dbát na její zdraví. Tomu musíte přizpůsobit i životosprávu, například omezit kořeněná jídla, alkohol, nadměrný příjem kofeinu nebo kouření, které prostatě neprospívají.

Stejně tak, pokud jste fanouškem cyklistice nebo rádi nosíte těsné oblečení, dříve či později si koledujete o začátek potíží s prostatou. Totéž platí tehdy, pokud budete v autě nadměrně používat vyhřívání sedadel. Tyto faktory je dobré omezit na nezbytné minimum.

Na zdraví prostaty mají naopak pozitivní vliv rostlinné potraviny, zejména ovoce, zelenina a luštěniny. Vyzkoušet můžete i různé bylinné čaje a urologické čaje. Pozitivní dopady na zdraví a fungování prostaty mají i tabletky eJoy®, které pomáhají celkově na sexuální zdraví. Užít si sexuální život naplno je možné pouze se zdravou prostatou!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikace

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

pro více než 1 balení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě